Długie włosy to z pewnością atut nie jednej zadbanej kobiety. Pamiętać trzeba tylko aby były zadbane, dobrze podcięte i odpowiednio wymodelowane. Nie ma za to problemu z doborem odpowiedniej fryzury, albowiem długie włosy nadają się praktycznie do każdego ułożenia.

Jeżeli mamy gęste, kręcone loki wystarczy je tylko utrwalić pianką i rozczesać a fryzurę mamy gotową. Podobnie, a może jeszcze mniej problemów sprawiają włosy proste. Wtedy musimy tylko pamiętać a rozdwajających się końcówkach, które co jakiś czas powinny być podcięte u fryzjera. Dodatkowym atutem proponowanej naturalności jest fakt, że jest ona jednym z trendów wiosny i lata 2013 roku. Włosy powinny być jak najbardziej degażowe, dzięki czemu zachowują maksimum objętości. Wskazane jest jednak ich delikatne wycieniowanie. Najlepiej już od połowy długości aż do samych końcówek aby strzyżeniu nadać lekkości, a zarazem objętości. Poprośmy fryzjera aby obciął nas tak, żeby na bazie tego strzyżenia możliwe było wykonanie różnorodnych fryzur.

Dobre strzyżenie powinno nam też umożliwić bezproblemowe układanie naszych włosów w domu. Oprócz tego powinny być dobrane tak, aby współgrały z rysami naszej twarzy zasłaniającej jej ewentualne niedoskonałości. Najtrudniejsze są fryzury dla twarzy okrągłej i pulchnej.

Jak każdy rodzaj włosów długie także posiadają kilka rodzajów odmian. Fantazyjne piórka to włosy wilgotne, wysuszone na okrągłej szczotce, z końcami lekko wywiniętymi na zewnątrz. W same końcówki można wetrzeć odrobinę wosku.

Jeszcze ciekawsze są „włosy pełne wigoru” – wygładzone i wysuszone na okrągłej szczotce. Najdłuższe pasma należy wywinąć lekko na zewnątrz, a partie z czubka głowy podwinąć pod spód. Na koniec wszystko spryskać można lekkim lakierem.

Jeśli ktoś lubi może sobie pozwolić na grzywkę. Nie każdy jednak dobrze z nią wygląda, dlatego najpierw zapytać o zdanie profesjonalisty w zakładzie fryzjerskim.

To oczywiście nie wszystkie możliwości fryzur z długich włosów. Nie sposób jednak mówić o wszystkich. Więcej możliwości bez wątpienia znajdziecie na stronach internetowych o fryzjerskich trendach.

>